تفاوت گیتار پاپ و کلاسیک

تفاوت گیتار پاپ و کلاسیک
سبک پاپ

سبک پاپ جذاب ترین سبک آموزشی برای هنرجویان مبتدی است.
آموزش در این سبک بسیار ساده پیش می رود و علم پیچیدۀ تئوری موسیقی به حد نیاز ارائه می گردد.
و بیشتر بر آموزش و نواختن قطعات موسیقی پاپ تاکید می شود و هنرجو از ابتدا یاد می گیرد که چگونه آهنگهایی را که دوست دارد اجرا کند.
آموزش ریتم و آکورد ها که بخش مهمی از آموزش گیتار است در این سبک بیشتر مورد توجه است و به هنرجو کمک می کند تا سریع تر به اجرای ریتم قطعات مختلف مسلط شود و همچنین بتواند همراه با نوازندگی به خوانندگی نیز بپردازد.

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک یک سبک کاملا اصولی و آکادمیک در آموزش گیتار است و هنرجو باید از ابتدا با تئوری موسیقی کلاسیک آشنا شود.
نوازندگان در این سبک ، شیوه و استایل نوازندگی خاص خود را بایستی رعایت کنند و از جزئی ترین تا کلی ترین موارد در اجرا و ارائه سبک آموزشی مورد توجه قرار بدهند.
آهنگ ها و قطعاتی هم که در این سبک ارائه می شود رنگ و بوی سبک کلاسیک را دارد. (البته در این سبک  هم میتوان به نواختن ریتم و خواندن آهنگهای پاپ پرداخت اما کمی دیرتر ، در عوض اصولی و حرفه ای تر) در واقع همه چیز بر حول این محور می چرخد که موسیقی کلاسیک و اصولی به شیوه ای درست انتقال یابد از اجرا گرفته تا قطعات و …

این دو سبک بسته به علاقه و گرایش فرد در ادامه آموزشها می تواند تغییر کند و در انتخاب این دو سبک باید به نوع آهنگ ها و موسیقی مورد علاقه نیز توجه داشت.
این دو سبک آموزش گیتار نیازی به دو ساز گیتار متفاوت ندارد و شما میتوانید با همان گیتاری که پاپ کار میکنید کلاسیک هم کار کنید.

نویسنده: مجید فاضلی

خواننده / شاعر و ترانه سرا / آهنگساز

5 دیدگاه برای “تفاوت گیتار پاپ و کلاسیک”

  1. محمد مهدی گفت:

    ببخشید من یک ماهه رفتم کلاسیک اگه بیام پاپ مشکلی ایجاد نمیشه

  2. ممنون مطلب خوبی بود

  3. واقعا مرسی بابت توضیحتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *