کارشناسی شعر و ترانه

کارشناسی شعر و ترانه

منظور ما از کارشناسی اشعار و ترانه های ارسالی شما عزیزان ، سخت گیری های ادبی نیست. در این بخش نتیجه رسیدگی به اشعار ارسالی به اطلاع شاعران و ترانه سرایان عزیز میرسد. البته اگر کسی تمایل داشته باشد که شعرش مورد نقد وبررسی قرار بگیرد میتواند هنگام ارسال شعر ، درخواست نقد و بررسی شعر خود را نیز مطرح نماید و کارشناسان ما ، شعر ارسالی را بررسی و در همین صفحه اطلاع رسانی می نمایند.
درخواست نقد و بررسی
شعرتان را در صورتی اعلام کنید که ظرفیت شنیدن انتقاد سازنده ما را داشته باشید ، چون ما بیرحمانه نقد و بررسی میکنیم و اگر این کار را به درستی انجام ندهیم قطعا به شما خیانت کرده ایم.

کارشناسی شعر و ترانه

پیامهای ۹۹/۰۳/۰۸

شاعر : آقای رضا اکرمی
سلام
در پاسخ به این پیام شما که فرمودید :
من هنوز متوجه این پشدم که چرا واژه های کافَرَت، باوَرَت و طاهِرَت هم قافیه به حساب نمیان در حالی که رَت در همشون مشترک هست.
تصور میکنم با معیاری که شما میفرمایید این کلمات هم هم قافیه نیستند صبا،مرحبا ،رجا،سبا،رضا،بقا حروف قبل از ا در اونها بعضا مشترک هست ـ بعضا نیست، آیا درست فهمیدم؟

ببینید جناب اکرمی عزیز
اگر طبق فرمایش شما رَت رو مبنای قافیه حساب کنیم این سه کلمه ، هم قافیه محسوب میشن. اما در این بیت ، رَت باید با یک حرف قبل از خودش در نظر گرفته بشه تا حس روان و هم قافیه بودن رو بشه لمس کرد. این که عرض میکنیم قاعده و اصول خاصی براش وجود نداره ، فقط موقع خوندن شعر میشه فهمید که اون کلمات حس یک نظم سینوسی و مرتبط رو دارند یا خیر. لذا اگر یقین دارید که ایرادی نیست ما اصراری نداریم که حرفمون صد در صد درسته. در خصوص بقیه کلمات هم که نام بردید ، باید عرض کنیم که بستگی داره در چه شرایطی باشند و اینکه آیا حس قافیه شکل میگیره یا نه. دوستان دیگه هم اگر در اینباره نظری دارن بفرمایند ما زیر همین متن اضافه میکنیم.

مســـــت از شراب طاهرت، مومن به زلف کافــــرت
تا این جــنون شد باورت، بر آتشت دامـــــــــــن زدم

کارشناسی شعر و ترانه

پیامهای ۹۹/۰۳/۰۷

شاعر: خانم ستاره خدک
سلام
شعر امید بررسی شد
بسیار زیبا و بدون نقص هست. حتی میتونست چند بیت بیشتر داشته باشه. قلم خوبی دارید ، تلاشتون رو بیشتر کنید. وارد فضای ترانه هم بشید.
اگر مایلید که وارد دفتر شعرتون بشه بهمون اطلاع بدید.

دفتر شعر خانم ستاره خدک
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_ستاره_خدک


شاعر: خانم محبوبه بیاتی
سلام
در ترانۀ این آخرین باره یه جاش این دو مورد رو هم قافیه کردید که غلطه
صدا پُره
نمی پَره
لطفا اصلاح و مجدد ارسال کنید.

دفتر شعر خانم محبوبه بیاتی
http://www.majidfazeli.com/محبوبه_بیاتی


شاعر : خانم سمیرا نیکخواه
سلام
بیوگرافی شما به دفتر شعرتون اضافه شد.

دفتر شعر خانم سمیرا نیکخواه
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_سمیرا_نیکخواه


شاعر : آقای رضا اکرمی
سلام
معیارهای بخش فروش ، نیاز جامعه موسیقی امروز هست که طبق سلیقه و نظر کارشناسهای این سایت مدیریت میشه. لطفا اصرار بر ورود کارهاتون به بخش فروش نکنید و از این مجموعه توضیح و دلیل نخواهید که بتونیم به تمام امور سایت و دفاتر شعر دوستان رسیدگی کنیم. ما فقط نسبت به ایجاد و تکمیل دفاتر شعر به دوستان و همراهان تعهد اخلاقی داریم. اما در خصوص بخش فروش هرگونه اصراری باعث کند شدن روند رسیدگی به امور سایت میشه.

کارشناسی شعر و ترانه

پیامهای ۹۹/۰۳/۰۶

پیام ۲ به شاعر : آقای رضا اکرمی
سلام
در مورد بیستی از نظر معنا حق با شماست ، اما در این شعر ما این مفهوم را در کلام شما حس نکردیم، امیدواریم دیگر خواننده ها برداشتی که مد نظر شما هست از این واژه داشته باشند.

در مورد قافیه ها نیز همچنان نظرمون همون هست که عرض کردیم. و فقط این فرم «ــَدم یا ــُدم» رو میشه به عنوان قافیه های این شعر در نظر گرفت.

آیا این دو هم قافیه محسوب میشن ؟؟؟
باورت ( با ـَ ـَ ت ) طاهرت (طا ـِ ـَ ت )
اگر کافرت رو (کا ـَ ـَ ت) در نظر بگیریم با باورت هم قافیه میشه ، اما باز هم با طاهرت هم قافیه نیستند.

در هر صورت اگر مایلید بفرمایید که به همین شکل به دفتر شعرتون منتقل بشه.


پاسخ شاعر : آقای رضا اکرمی به نقد ما
سلام
در مورد شعر «عدم»، قافیه «دَم» هست نه «ــَدم یا ــُدم» البته از نظر من.
منظور از بیستی بِایستی هس به قول مولانا تو به هر صورت که آیی بیستی ــــ کین من اَستم ولله آن تو نیستی.
اشاره به ایستادن است.

و اینکه کافرت، باورت و طاهرت به چه دلیل هم قافیه نیستند برایم جای سوال است لطفا توضیحی ارائه کنید تا آنرا بیاموزم.

در مورد بیتی که یک هجا اضافه دارد منظور «مسنی نما و شادی فزا» در واقع اشتباه تایپی من بوده که بجای ویرگول حرف واو نوشته شده، میبایست اینطور نوشته میشد «مستی نما،شادی فزا»

ممنون از لطفتون


شاعر : آقای رضا اکرمی
سلام
نقد شعر عدم به خواستۀ شما

قطعه ای بنام «از عــــدم»

آن دم که از سوی عدم، راهــــی به این عالم شُدم
من عاشـــــق روی تو هم، دیـــوانه ی کویَـــت بُودم
حیران آن ابــرو کمان، که او نیست مثلش در جهان
نِی در زمین نی آسمـــان، در کوی و بَر، ویلان شُدم
گفتـی کن اندوهت رها، مستــی نما و شـــادی فزا
غـم کـــردم از جانم جدا، بی درد و بی غــــم آمدم
مســـــت از شراب طاهرت، مومن به زلف کافــــرت
تا این جــنون شَد باورت، بر آتشت دامـــــــــــن زدم
گفتا که حایل در مــــیان، کوهیـــــست سر بر آسمان
چون خود نظر کردم بر آن، چیـزی ندیدم جز خودم
گفتـــــا که پا بر کُوه نِه، بر زشت وبر مکروه نـــــــه
بـــرحســــــــرت و اندوه نِه، آنگـه بـــــــگو من آمدم
هر گونه آیی بیستی، گویی منـــــــــم آن نیــــستی
نیکو نــــــــگر تا کیــــستی، آدم نه آهی هست و دم
بی منــــــــت افراســـــــــیاب، آن کوه شد دریای آب
بر آســـــــمان شـد آفــــتاب، دل را چو بر آتــش زدم
بگذشـته ام از هفت خوان، بیرون شدم از این جهان
گوید که یی گر این زمان، گویم تو هستی نِی خودم

بالای شعر نوشتید قطعه ،،، قالب شعری قطعه به این شکل نیست. قالبهای شعر پارسی را در این صفحه مطالعه بفرمایید. اینجا کلیک کنید

این شعر از از یک سو غزل محسوب میشه و از سویی وارد فضا و قالب مُسَمَّط شده.

اگر از دید غزل بخوایم بررسی ش کنیم مصرع اول و دوم و چهارم قافیه ـُدم هست ، اما در انتهای بیتهای بعدی ـَدم هست. و این کاملا غلطه.
پایان مصرع دوم (دیوانۀ کویت بُودم) زیبایی در خور یک غزل رو نداره
در انتهای دو بیت ، با آمدم  ردیف ایجاد کرده اید که اشتباهه

و اما از دید قالب مُسَمَّط
طاهرت ، کافرت ، باورت /// هم قافیه نیستند.

مستــی نما و شـــادی فزا از نظر وزن نسبت به کل شعر یک هجا اضافه داره.

کلمه بیستی در قالب شعر کلاستیک ، قابل  هضم و درک نیست. (البته اگر منظورتون اینه که به طرف مقابل نمره ۲۰ داده باشید ، اگرم منظور چیز دیگه ای هست که برامون پیام بفرستید و اطلاع بدید)

http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_رضا_اکرمی

کارشناسی شعر و ترانه

پیامهای ۹۹/۰۳/۰۵

همراهان عزیز
سلام
چند نکته به دوستانی که آثارشون برای بخش فروش تایید میشه :
– تجربه و تماسهای مخاطبها نشون داده که معمولا تا ۴۰ یا ۵۰ گزینه اولی که در بخش فروش قرار داره دقیقا مثل گزینه های اول بازدید میشه چون مخاطب در این حوزه با حوصله به دنبال خواستگاهش هست و اغلب تمام گزینه های فروش رو مطالعه میکنن و حتی گاهی ، گزینه های اول تا پنجم به این دلیل که بیننده با یک اشاره انگشت ، صفحۀ موبایلش رو بالا میره دیده نمیشن.
این مطلب رو به این جهت عرض کردیم که در مرحله اول نگران نباشید که گزینه شما پایین رفته و یا اگر اول باشه بهتره ، اما ما در کل اولویتهایی برای رده بندی داریم ، یکی از اولیویتها تاریخ ارسال هست که طبعا آخرین گزینه ها در بالا قرار میگیرند. گزینه مهمتر ترانه هایی هست که ملودی همراه با ساز دارند. (کاملا واضح هست که ترانه های همراه با فیلم ملودی و ساز هم جذابتر هستند و مخاطب بیشتری برای سایت جذب میکنند و هم در اعتبار سنجی در نگاه بیننده تاثیر بیشتری دارند)
لذا برنامه سایت بر این روال هست که ترانه های جدید تا چند روز در بالاترین سطح قرار میگیرند و بعد به پشت سر ترانه هایی که دارای فیلم ملودی همراه با ساز هستند منتقل میشن.

مهم : دوستان لطف کنید تا زمانیکه شعر یا ترانه ای برای بخش فروش تایید نشده فیلم ملودی اون رو نفرستید. چون اینکار باعث میشه پیدا کردن فیلم مد نظر ما بین فیلمهای ارسالی به سختی انجام بشه.
همون طور که شاهد هستید از بین اون همه فیلمی که در تلگرام و سروش ارسال فرمودید فقط یک فیلم در بخش فروش قرار گرفته ، و اونم به این دلیل هست که شعرش از قبل در بخش فروش وجود داشت.

– نکته بعدی در خصوص فروش شعر و ترانه ها هست. ما از شرایط تمام سایتها خبر داریم ،،، کلا اوضاع فروش ترانه بسیار خرابه. اما این دلیل نمیشه که ما و شما دست از تلاش برداریم.
این جمله معروف رو همیشه آقای فاضلی به ما متذکر میشن :
بیشتر آدمها دقیقا زمانی دست از تلاش برمیدارند که در یک قدمی موفقیت هستند
اگر این جمله رو سرلوحه زندگیتون قرار بدید هر بار به امید اینکه قدم بعدی موفقیت حاصل میشه یک قدم میرید جلوتر ، اونقدر میرید جلو که بالاخره موفق میشید. و حتی اگر هرگز به موفقیتی که توقعش رو داشتید نرسید حداقل نتیجه ش اینه که هرگز مثل یک آب راکد و بی مصرف نموندید که تبدیل به یک مرداب بشید و همیشه در عمق زمان جاری خواهید بود.

کارشناسی شعر و ترانه

پیامهای ۹۹/۰۳/۰۳

پیام ۳ به شاعر : آقای بابک سویدا
سلام
اگر برای ترانه هایی که قراره وارد بخش فروش بشه ملودی خاصی پیشنهاد دارید ، میتونید ملودی دو بیت اولش رو که ما در سایت به معرض نمایش میذاریم به صورت تصویری با ساز ضبط کنید و برای ما ارسال کنید که کنار ترانه تون قرار بگیره.

http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_بابک_سویدا


پیام ۲ به شاعر : آقای بابک سویدا
سلام

تبریک : دفتر شعر شما ایجاد شد

نکته : قبل از هر مطلبی بابت قلم بسیار خوبتون بهتون تبریک میگیم . و اما بعد : ما بنا به فرمایش جناب فاضلی (مدیر سایت) از انتشار شعرهایی که حتی کمی آثار مخرب فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی دارند معذوریم ، حتی گاهی اوقات شعرهایی که در آنها از کلماتی مثل سیگار استفاده شده را با اصرار و توجیه منتشر میکنیم. لذا لطف کنید و در شعرهایی که برای ما ارسال میکنید این نکات رو لحاظ بفرمایید . مثلا در انتهای بیت ششم ترانۀ لعنت از کلمه سیگار ،مفهوم (سیگاری) (نوعی مواد مخدر) برداشت میشه ، در اون قسمت ترانه نقطه چین گذاشتیم تا شما کلمه یا مصرع جایگزین ارسال بفرمایید.

از این به بعد شما میتونید لینک زیر رو در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر کنید و هرچه لینک دفتر شعر شما بازدید بیشتری بشه شعرهای شما و نام شما در رنکینگ گوگل روز به روز بالاتر میره و بعد از چند ماه هرکسی نام شما رو در گوگل سرچ کنه به راحتی میتونه آثارتون رو ببینه و بخونه. البته به شرطی که در انتشار و دیده شدن این لینک تلاش قابل توجهی انجام بدید.

http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_بابک_سویدا


شاعر : آقای رضا اکرمی
سلام
در خصوص شعر عدم منظورتون از اینکه فقط مورد نقد قرار بگیره چیه؟ یعنی وارد دفتر شعرتون نشه؟ ما فقط اشعاری رو بررسی میکنیم که قرار هست به مجموعه اشعار سایت اضافه بشه.

در خصوص مجموعه رباعیات سرگردانی که ارسال کردید ، تعداد این رباعیات خیلی زیاده و قطعا از حوصله مخاطب خارج هست. لطفا این رباعیات را به دو یا سه بخش تقسیم و مجدد ارسال فرمایید.
اگر یک قطعه شعر در قالب قصیده باشه حتی تا هشتاد بیت هم باشه برای انتشار مشکلی نیست ، چون یک شعر واحده . اما رباعیات نمیتونه به تعداد زیاد و در قالب یک شعر ارسال و منتشر بشه.


شاعر : آقای رضا اکرمی
سلام
شعر پری بررسی شد ، خیلی خوبه ، یکی از بهترین کارهایی که تا حالا فرستادید ، در مجموع قلم شما از نظر ما شیرین و دوست داشتنیه.
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_رضا_اکرمی


شاعر : آقای بابک سویدا
سلام
شعرهای تندیس ، لعنت ، اسپرسو و بیداری و غصه که ارسال فرمودید با توجه به اینکه هم فرمودید برای دفتر شعر هست و هم قیمت گذاری کردید ،،، تکلیف مشخص نیست.
چون اگر وارد دفتر شعرتون بشه در معرض نمایش عمومی درمیاد و دیگه قیمت گذاری مفهومی نداره.
در نهایت ما با همون یه شعری که قیمت گذاری نکردید (کابوس) دفتر شعرتون رو ایجاد میکنیم ، اما پیشنهاد ما برای شناخته شدن قلمتون حداقل ۵ قطعه ست.


شاعر : خانم زهرا تقلی لو
سلام
چند بیتی که ارسال کردید به دست ما رسید. در صورتیکه مایلید دفتر شعر مجازی برای شما ایجاد کنیم  اینجا کلیک کنید


شاعر : آقای امیرحسین قائد
سلام
با عرض پوزش ، با توجه به حجم بالای اشعاری که مشترک های این سایت ارسال میکنند و طبعا اولویت اول ما رسیدگی به اشعار این دوستان هست ، ما فرصت رسیدگی و نقد شعرهای غیر مشترکین رو نداریم . در صورتیکه مایلید دفتر شعر مجازی برای شما ایجاد کنیم و همراه همیشگی ما باشید  اینجا کلیک کنید

کارشناسی شعر و ترانه

پیامهای ۹۹/۰۳/۰۲

شاعر : آقای بابک سویدا
سلام
ترانه شما بررسی شد.
هم از نظر فنی و هم از نظر محتوی ، عالیه
برای بخش فروش مورد تایید هست.
مبلغ پیشنهادی تون هم مورد تاییده.

نکاتی که باید قبل از انتقال ترانه به بخش فروش انجام بدید :
– قبلش باید براتون دفتر شعر ایجاد بشه ،،، چند قطعه از اشعار یا ترانه هاتون رو که قبلا منتشر کردید برای ایجاد دفتر شعر ارسال بفرمایید.
– ترانه ای که فرستادید رو نامگذاری کنید و نامش رو برای ما بفرستید.
– متن تعهدنامه ای که قبلا اررسال کردید مربوط به ایجاد دفتر شعر هست. لطفا متن تعهدنامه مربوط به بخش فروش رو هم تکمیل و ارسال بفرمایید.

انجام این مراحل برای یک بار کافیست ، از این به بعد هر شعری که ارسال میکنید در صورت تایید کارشناسها وارد بخش فروش میشه.

تاکید ::: لطفا برای تمام اشعار ارسالی نام انتخاب کنبد.

کارشناسی شعر و ترانه

پیامهای ۹۹/۰۳/۰۱

شاعر : آقای محمدرضا احمدی کرمانشاه
سلام
شعر گل قشنگ به دست ما رسید.
برای انتقال این شعر و شعرهای بعدی به دفتر شعرتون نیاز به پرداخت حق اشتراک هست.


همراهان عزیز
سلام
لطفا برای اینکه شعرتون در بخش فروش قرار بگیره اصرار نفرمایید. یقین داشته باشید این سایت تک تک شعرهای ارسالی رو با دقت بررسی میکنه و در صورتیکه شعر یا ترانه ای مورد تایید کارشناسها قرار بگیره وارد بخش فروش میشه.
و همونظور که قبلا عرض کردیم ، اگر بر اساس سیاستهای این سایت شعری برای بخش فروش انتخاب نشه ، دلیل بر ضعف شعر شما نیست. و فقط برمیگرده به تفاوت در سلیقه ها ، لذا شما میتونید شعرتون رو در هر جایی که صلاح میدونید در معرض فروش بذارید. و از این سایت که به لطف خدا دارای رنکینگ بالایی در گوگل هست به عنوان یک دفتر شعر مجازی و مناسب برای تبلیغ و نشر آثارتون  بهره برداری بفرمایید.


همراهان عزیز
سلام
موضوع : تبادل اطلاعات و ایجاد روابط هنری در سایت.
یکی از بهترین و قدیمی ترین ترانه سرایان و همراهان این سایت خانم محبوبه بیاتی هستند که اغلب ترانه هاشون برای ورود به بخش فروش تایید میشه و یکی از شعرهاشون رو آقای مجید فاضلی خوندن. (ققنوس)  ، مطمئن باشید ایشون هم یک روزی کارهاشون به قدرت امروز نبوده اما با پشتکار زیاد به اینجا رسیدن.
میتونید زیر دفتر شعرشون پیام بذارید و باهاشون تبادل اطلاعات داشته باشید و نظر ایشون رو درباره کارهاتون جویا بشید.
این نکته رو در نظر داشته باشید که وقتی پیام میذارید تا پیام از طرف مدیرای سایت تایید نشه قابل دیدن برای کسی نیست. و همچنین پاسخ ایشون هم به شما بعد از تایید مدیرا قابل مشاهده هست. لذا در صورتیکه تاخیری در ارسال پیام و پاسخ مشاهده شد دلیلش ما هستیم که به جهت کنترل پیامها و جلوگیری از نشر پیامهای نامناسب در حال انجام وظیفه هستیم.
برای ورود به دفتر شعر خانم محبوبه بیاتی اینجا کلیک کنید


شاعر : خانم کبرا هاشمی
سلام
شعرهاتون همیشه میرسه ، نگران نباشید ، گاهی تعداد شعرهای ارسالی زیاده و صف نوبت رسیدگی کمی طولانی میشه.
در خصوص آمار بازدید // این قابلیت رو هنوز در سایت فعال نکردیم . و فعلا قصد فعال کردنش رو هم نداریم . زیرا برخی دوستان اگر آمار بازدید به حد انتظارشون نباشه ، از ادامه تلاش برای رشد و پیشرفت دلسرد میشن. پیشنهاد میکنیم بدون توجه به این چیزا در هر سایت و فضای مجازی و واقعی و چاپ کتاب و … فقط و فقط به تلاش و پیشرفت فکر کنید. فرض کنید میلیونها تومن هزینه کردید برای چاپ کتاب و همه کتابهاتون توی انباری داره خاک میخوره و به فروش نمیره ، در اینصورت ۹۰% ما از ادامه راه و چاپ کتاب بعدی منصرف میشیم. پس بدون توجه به اینکه چقدر مورد توجه قرار گرفتید یا نگرفتید ، فقط رو به جلو حرکت کنید.

http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_کبرا_هاشمی

کارشناسی شعر و ترانه

پیامهای ۹۹/۰۲/۳۱
شاعر

آقای رضا اکرمی

سلام
رسید پرداخت حق اشتراک به دست ما رسید.
شعر مانکن رو اصلاح کردیم ، اما از این به بعد شعری که ارسال میکنید رو دقیق ارزیابی کنید و بدون غلط املایی بنویسید ، با توجه به حجم بالای پیامهایی که ارسال میشه به هیچ وجه امکان اصلاح بعد از ثبت وجود نداره

ترانه زندگی ایراد فنی خاصی نداره
تنها ایرادش میتونه این باشه
اونجایی که گفتید
زندگی مثل یه فیلمه
من و تو بازیکنا شیم
بازیکن برای فوتبال هست ، برای نسبت دادن به فیلم باید بگید بازیگراشیم.

سر نوبت به دفتر شعرتون منتقل میشه

دفتر شعر آقای رضا اکرمی
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_رضا_اکرمی


شاعر
خانم کبرا هاشمی

سلام
همونطور که در بخش دفتر شعر توضیح دادیم هیچ ضمانتی برای اینکه دیگران از شعرهای توی دفتر شعرتون سوء استفاده نکنند وجود نداره. مگر اینکه شعرتون رو قبلا ثبت کرده باشید و خودتون تشریف ببرید مراجع قضایی جهت شکایت و …
در صورتیکه شعرهاتون ثبت نشده باشه شما یا باید برای همیشه شعرهاتون رو توی دفترتون مخفی کنید. یا باید این ریسک رو بپذیرید که برای دیده شدن قلمتون توسط مردم و مخاطبها ممکنه از شعرهاتون بهره برداری بدون اجازه هم بشه.
لذا در صورتیکه درباره یک شعر این موضوع خیلی براتون مهم بود ، میتونید موقع ارسال شعر توضیح بدید که اگر این اثر برای تولید موسیقی انتخاب شد که بهره برداری بشه ،،، اما اگر انتخاب نشد منتشرش نکنیم و از سامانه حذفش کنیم. البته درصد انتخاب هم بسیار کم هست.
یا اینکه میتونید درخواست بنویسید که اگر برای انتقال به بخش فروش تایید شد ، منتقل بشه و اگر نشد وارد دفتر شعرتون هم نشه.

دفتر شعر خانم کبرا هاشمی
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_کبرا_هاشمی


همراهان عزیز سلام

دوستانی که مایلند تصویری از خودشون بالای دفتر شعرشون قرار بگیره به نکات زیر توجه بفرمایید.
ضمنا میتونید بیو گرافی خودتون رو هم بدید که لینک کنیم به دفتر شعرتون . نمونه مشابه
– این امکان فقط برای دوستانی هست که بیش از ۱۰ قطعه شعر در دفترشون هست و با این سایت همکاری مستمر دارند.
– حجم عکس کمتر از یک مگابایت باشد.
– خانم ها عکسهای با حجاب معمول و معقول بفرستند.
– عکس را به این آیدی در سروش  Tarane.Sora@ . یا شماره واتساپ مدیر سایت ارسال بفرمایید. اینجا کلیک کنید
– بیوگرافی را در همان بخشی که شعر ارسال میکنید بنویسید.

کارشناسی شعر و ترانه

پیامهای ۹۹/۰۲/۳۰
شاعر

آقای رضا اکرمی

سلام
با توجه به اینکه درخواست کارشناسی و بررسی اشعار زیاده و اولویت ما هم بارگزاری به موقع اشعار دوستان در دفاتر شعرشون هست ،،، ممکنه فرصت نکنیم تمام شعرهایی رو که خواستید نقد و بررسی کنیم. ضمن اینکه اشعار شما طولانی هستند. در اولین فرصت یکی از شعرهای کوتاهتون رو نقد و بررسی میکنیم.

سند واریز زو به شماره واتساپ مدیر سایت ارسال بفرمایید. اینجا کلیک کنید
یا در سروش به آیدی  Tarane.Sora@

دفتر شعر آقای رضا اکرمی
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_رضا_اکرمی


شاعر
آقای محمدصادق حارس یوسفزی

سلام
تبریک : دفتر شعر شما ایجاد شد

بقیه شعرهاتون به مرور زمان به دفتر شعرتون منتقل خواهد شد.

از این به بعد شما میتونید لینک زیر رو در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر کنید و هرچه لینک دفتر شعر شما بازدید بیشتری بشه شعرهای شما و نام شما در رنکینگ گوگل روز به روز بالاتر میره و بعد از چند ماه هرکسی نام شما رو در گوگل سرچ کنه به راحتی میتونه آثارتون رو ببینه و بخونه. البته به شرطی که در انتشار و دیده شدن این لینک تلاش قابل توجهی انجام بدید.

دفتر شعر آقای محمد صادق حارس یوسفزی
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_محمد_صادق_حارس_یوسفزیشاعر

خانم محبوبه بیاتی

سلام
ترانۀ کیه ندونه حالمو قابیلت رفتن به بخش فروش رو داره.
فقط این دو مورد هم قافیه نیستند ، اصلاح بفرمایید و مجدد ارسال کنید.
وقتی که پرسه میزنم
این در و اون در میزنم
میزنم ردیف هست ، اما پرسه و در هم قافیه نیستند

دفتر شعر خانم محبوبه بیاتی
http://www.majidfazeli.com/محبوبه_بیاتی

کارشناسی شعر و ترانه

پیامهای ۹۹/۰۲/۲۹
شاعر

آقای محمدصادق حارس یوسفزی

سلام
مدارک شما جهت ایجاد دفتر به دست ما رسید. لطفا اشعارتون رو با رعایت نکات خواسته ارسال کنید که دفتر شعرتون در اسرع وقت ایجاد بشه.
شعر هاتون نام گذاری نشده
چند شعر را همزمان ارسال کردید و ….
شعرهای ارسالی تون به دلیل عدم رعایت نکات خواسته شده حذف شد. لطفا مجدد و بدون اشکال ارسال فرمایید.
تمام نکات در پایین صفحه دفتر شعر توضیح داده شده.  اینجا کلیک کنید


شاعر
آقای رضا اکرمی

سلام
تا الان ۱۰ قطعه شعر به صورت رایگان در دفتر شعر شما ثبت شده. برای شعرهای بعدی نیاز به پرداخت حق اشتراک هست. لطفا بند ۴ بخش دفتر شعر را مطالعه بفرمایید. اینجا کلیک کنید

دفتر شعر آقای رضا اکرمی
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_رضا_اکرمی

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

پیامهای ۹۹/۰۲/۲۷

شاعر: آقای علی اکبر قربانی خورشیدی (کاتب)
سلام
شعر شما به دست ما رسید در صورتیکه مایلید دفتر شعر مجازی برای شما ایجاد کنیم

  اینجا کلیک کنید


شاعر: آقای محمدصادق حارس یوسفزی
سلام
شعر شما به دست ما رسید در صورتیکه مایلید دفتر شعر مجازی برای شما ایجاد کنیم

  اینجا کلیک کنید


شاعر : خانم ستاره خدک
سلام
شعر آتش نشان ایراد خاصی نداشت.

دفتر شعر خانم ستاره خدک
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_ستاره_خدک

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

پیامهای ۹۹/۰۲/۲۴

شاعر: آقای رضا اکرمی
سلام
شعر خر و خر سوار رنگ بوی سیاسی دارد و از نشر آن معذوریم.
ضمنا شعر پاشوره خیلی زیباست. احسنت

http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_رضا_اکرمی


شاعر: خانم محبوبه بیاتی
سلام
ضمن تقدیر از سالها همراهی شما با سایت ما در خصوص فرمایشتون درباره ترانه ای که ارسال کردید و منتشر نشده : همونطور که مستحضرید ، ترانه هایی که برای بخش فروش تایید میشن به صورت رایگان و  بدون نیاز به حق اشتراک وارد بخش فروش میشن. اما ترانه هایی که برای بخش فروش تایید نمیشن برای انتقال به دفتر شعر نیاز به حق اشتراک دارند. البته دفتر شعر شما اونقدر پر بار و غنی شده که اگر شعر جدیدی هم بهش اضافه نشه گویای قلم و هنر شما خواهد بود.

http://www.majidfazeli.com/محبوبه_بیاتی

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

پیامهای ۹۹/۰۲/۲۳

شاعر : خانم ستاره خدک
سلام
شعرهایی که قبلا فرستادید فرصت نمیکنیم نقد و بررسی کنیم. اما هر وقت فرصتی پیش بیاد ( به روی چشم ) انجام میدیم. از این به بعد زیر هر شعری که مایلید نقد و بررسی بشه این خواسته تون رو بنویسید.

مخاطب این مطلب همه همراهان هستند : باید ظرفیت شنیدن نقد آثارتون رو داشته باشید ، چون ما بیرحمانه نقد و بررسی میکنیم و اگر این کار رو به درستی انجام ندیم قطعا به شما خیانت کردیم. و اگر در پیامهای بعدی که برای ما ارسال میکنید ، احساس کنیم که روحیه نقد پذیریتون ضعیفه ، به مرور درجه حساسیت رو کم میکنیم و فقط ضعفهایی که خیلی واضح هست رو تذکر میدیم و از خیلی جزییات عبور میکنیم.

نقد ترانۀ همدم به خواسته شما :
توی این ترانۀ با زبان امروزی ، واژۀ شبهای غم پرور (غم پرور) ما رو یوهو میبره توی شعرهای چند دهه گذشته. از زیبای کار کم کرده.
همچنین واژۀ نعمت
همچنین واژۀ شادابم
دوستان سوء تعبیر نشه واژه ها بسته به حایی که استفاده میشن مورد قضاوت قرار میگیرن. ممکنه همین کلمات جایی دیگه بیان و کاملا حس امروزی بودن و محاوره ای بودن رو القا کنن

مطلب بعدی اینکه : ناله و ساده همقافیه نیستند.
نیستن و بستن همقافیه نیستند.

در نهایت این کار حس نپختگی رو داره ، همونطور که قبلا عرض کردیم از نظر ما شما استعداد خوبی دارید اما باید خیلی تلاش کنید ، مطالعه کنید ، دایره واژگان ذهنتون رو روز به روز افزایش بدید. گوش کردن به رادیو خیلی در این زمینه موثره.
گاهی روی یک شعر ماهها کار کنید و براحتی از کار خودتون راضی نشید.
مثلا یکی از ترانه های آقای فاضلی بنام قصۀ عمار شش ماه طول کشیده تا اونچه که هدفش هست رو برسونه. این آهنگ رو با دقت بشنوید و به پیچیدگی های ترانه از ابتدا تا انتها توجه کنید و ببینید که چطور به نتیجه رسیده. اینجا کلیک کنید

http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_ستاره_خدک

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۲۲

شاعر : خانم ستاره خدک
سلام
در صورتیکه تلاشتون رو بیشتر کنید و کارهاتون رو قوی تر کنید ، شعر و قلمتون این قابلیت رو داره که به بخش فروش هم منتقل بشه. هر شعری رو که خواستید ضعف هاتون رو بدونید موقع ارسال زیرش بنویسید که مورد نقد و بررسی قرار بگیره. ضعفها و ایرادات کار رو همینجا براتون توضیح میدیم.

http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_ستاره_خدک

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۲۱
شاعر

خانم کبرا هاشمی

سلام
ترانۀ همش پای من برای ورود به بخش فروش تایید شد

لطفا موارد خواسته شده در بخش فروش ترانه رو انجام بدید تا شعرتون به این بخش منتقل بشه.

  اینجا کلیک کنید

دفتر شعر خانم کبرا هاشمی
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_کبرا_هاشمی

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۲۱
شاعر

خانم رویا رضایی

سلام
شعر بسیار زیباتون فال بی فرجام به دست ما رسید در صورتیکه مایلید دفتر شعر مجازی برای شما ایجاد کنیم

  اینجا کلیک کنید

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۱۹
شاعر

خانم سمیرا نیکخواه

سلام
نقد و بررسی شعر تو رو داشتن به درخواست شما

همچنان قبل ضعف ترکیب شعر و ترانه در یک اثر در این کار دیده میشه.
اغلب واژه های این کار میگه من شعر هستم ،،، اما در عین حال کلمات محاوره ای در کنار کلماتی با سبک شعر و ادبیات اصیل ایرانی دیده میشه ،،، مثل : بیمارتمخریدارتم رو لبامه اسم نازت این نوع ادبیات محاوره ای در شعری که این بیت رو داره
غم این دیوانه دل را هیچ نباشد ،وقتی زیبا نگاری،چون تو دارم نمیگمجه
لطفا منبعد در ابتدای کارهاتون مشخص کنید که دارید شعر ارسال میکنید یا ترانه.

ضمنا کلماتی مانند حبیبم خیلی در شعر امروز جایگاهی نداره مگر در یک شعر خیلی سنگین و کلاسیک.

دفتر شعر خانم سمیرا نیکخواه
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_سمیرا_نیکخواه

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۱۹
شاعر

خانم کبرا هاشمی

سلام
ترانۀ همش پای من برای ورود به بخش فروش همچنان به اصلاح نیاز داره.

سه مصرع اول کار خوب شده
سه مصرع بعدش ضعیفه کاملا مشخصه فقط خواستید زود تمومش کنید ، ضمن اینکه سه مصرع دوم وزن و ریتمش با بقیه کار همخوانی نداره مگر اینکه خودتون با یک ملودی خاص اونجای کارو گفته باشید.
در ادمه
آرزوی منی
و مگوی منی هم قافیه هستند . اما در ادامه مصرع چهارمشون گفتید راه دور منی ، بیشتر دقت کنید دور با گوی هم قافیه هست ؟؟؟
اما از اونجایی که میگه قشنگی دنیای تو پای من تا آخر کار اونقدر خوب هست که ارزش وقت گذاشتن و تلاش کردن روی ابتدای کار رو داره ، مجدد روش وقت بذارید و کار کنید و دوباره بفرستید.

دفتر شعر خانم کبرا هاشمی
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_کبرا_هاشمی

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۱۹
شاعر

خانم ستاره خدک

سلام
تبریک : دفتر شعر شما ایجاد شد

در خصوص دکلمه :
دکلمه هاتون رو از طریق نرم افزار سروش به این آیدی Tarane.Sora@ ارسال کنید و بعد از ارسال ،،، به ما اطلاع بدید که اقدامات لازم رو انجام بدیم و فیلم دکلمه هاتون رو در کنار متن شعرهاتون آپلود کنیم.

در خصوص شعر مسیر که ارسال کردید ، با توجه به اینکه شعر با تشبیه های زیبا به موضوع کودک کار پرداخته و این تشبیه ها خیلی واضح نیست (و این کار را جذابتر کرده) . اما به نظر ما بهتره اسم شعر کودک کار باشه که مخاطب بدونه تشبیه های زیبای درون شعر درباره چه شخصیتی هست. اگر موافقید به ما اطلاع بدید.

از این به بعد شما میتونید لینک زیر رو در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر کنید و هرچه لینک دفتر شعر شما بازدید بیشتری بشه شعرهای شما و نام شما در رنکینگ گوگل روز به روز بالاتر میره و بعد از چند ماه هرکسی نام شما رو در گوگل سرچ کنه به راحتی میتونه آثارتون رو ببینه و بخونه. البته به شرطی که در انتشار و دیده شدن این لینک تلاش قابل توجهی انجام بدید.

دفتر شعر خانم ستاره خدک
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_ستاره_خدک

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۱۵
شاعر

خانم کبرا هاشمی

سلام
ترانۀ همش پای من در صورت اصلاح و تقویت ، قابلیت انتقال به بخش فروش رو داره
دو بیت اول قافیه ها سرجای درستی نیستن خواستم انتهای مصرع اول اومده وایستم انتهای مصرع چهارم اومده (هرچند وایستم خیلی در خوانش واژه مناسبی نیست ، سعی کنید دوبیت اول رو تقویت کنید)
بعدش یک تک بیت هست ( همه …… میخرم / تو تنها ……. منی ) این بیت نه خودش قافیه داره نه با بیت دیگه ای هم قافیه شده. (یک بیت اضافه کنید که با آرزوی منی هم قافیه بشه)
بقیه ترانه خوبه و قابلیت انتقال به بخش فروش رو داره.

بعد از اصلاح مجدد ارسال کنید

در مجموع شما گاهی بیتهایی میگید که مشخصه بسیار توانمندید . و در عین حال مشخصه که کیفیت رو فدای سرعت میکنید. گاهی برای یک ترانه باید یک ماه وقت گذاشت و به تک تک جملاتش فکر کرد. شما اگر تلاشتون رو بیشتر کنید در این عرصه فرد موفقی خواهید شد.

ضمنا متاسفانه هنوز برخی موارد رو در ارسال ترانه هاتون رعایت نمیکنید مثلا جاهایی که لازمه الف کلاه داشته باشه حتما آ با کلاه بنویسید ( آسمون ) ( آرزو ).
یا اینکه مصرها رو درست تفکیک نمیکنید و ارسال میکنید. نمونه ش ترانۀ هنوزم یادمه هست که ما همونطور که خودتون ارسال کردید در سایت گذاشتیم.

دفتر شعر خانم کبرا هاشمی
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_کبرا_هاشمی

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۱۳
شاعر

آقای رضا اکرمی

سلام
شعرهای زیر فاقد اسم هستند ، لطفا نامگذاری کنید و مجدد ارسال بفرمایید.
یکی بود و یکی نبود
با نگاه گرم تو یخـــــهای قلبم آب شد

ضمنا با توجه به اینکه چند مورد تغییرات در شعرهای ارسالی داشتید ، لازم هیت که عرض کنیم : تغییرات در شعرها و ترانه ها تا زمانی قابل پذیرفتنه که در دفتر شعرتون منتشر نشده باشه. مگر در موارد خیلی خاص. سعی کنید شعرهاتون رو تکمیل کنید بعد ارسال بفرمایید.

دفتر شعر آقای رضا اکرمی
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_رضا_اکرمی

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۱۰
شاعر

خانم کبرا هاشمی

سلام
دفتر شعر شما ایجاد شد.
لطفا حین ارسال اشعار به نکات زیر دقت بفرمایید

  • بین مصرع ها و بیت ها نقطه های اضافی نگذارید
  • متنها بدون غلط املایی باشد
  • متنها را مرتب و در یک قالب زیبای شعری ارسال کنید

در غیر اینصورت روند رسیدگی به آثارتون به کندی انجام میشه.

از این به بعد شما میتونید لینک دفتر شعرتون رو در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر کنید و هرچه لینک شما بازدید بیشتری بشه شعرهای شما و نام شما در رنکینگ گوگل بالاتر میره.

دفتر شعر خانم کبرا هاشمی
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_کبرا_هاشمی

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۰۸
شاعر

خانم کبرا هاشمی

سلام
مدارکتون به دست ما رسید. حداقل پنج تا از کارهاتون رو ارسال بفرمایید تا دفتر شعرتون ایجاد بشه ، بعد از ایجاد دفتر شعر اگر ترانه هایی که ارسال میکنید در حد ترانه به جایی رسیدم خوب باشه وارد بخش فروش ترانه میشه.

در نظر داشته باشید که اشعاری که در دفتر شعرتون قرار میگیره ممنکه توسط دیگران مورد سوء استفاده قرار بگیره که این امر اجتناب ناپذیر هست. چون در دفتر شعر کل شعر یا ترانه به نمایش گذاشته میشود جهت آشنایی مخاطبها و مشتری ها با قلم شاعر.

اما کارهایی که قابلیت ارجاع به بخش فروش را دارند حداکثر دو بیت از آن به نمایش گذاشته میشود و کل شعر یا ترانه نزد ما محفوظ میماند.

ضمنا با توجه به توضیحات بالا بفرمایید که ترانۀ (به جایی رسیدم) در دفتر شعرتون قرار بگیره یا نه؟
این ترانه قابلیت ورود به بخش فروش رو داره.

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۰۸
شاعر

خانم کبرا هاشمی

سلام
منظور از استامپ رنگی ، استامپ معمولی به رنگهای آبی ، قرمز یا سبز هست.
فقط مشکی نباشه.

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۰۶
شاعر

آقای رضا اکرمی

سلام
دفتر شعر شما ایجاد شد. لطفا جهت ادامه همکاری به نکات زیر دقت بفرمایید.
– هنگام ارسال شعر یا ترانه از شکلکهای گل و غیره در لابلای بیتها و مصرها استفاده نکنید
– هنگام ارسال شعر یا ترانه از حروف یا اعداد اضافه در لابلای بیتها و مصرها استفاده نکنید. مانند (ا)
– مصرع ها و بیت ها را با فاصله گذاری مناسب ارسال بفرمایید. مانند نمونه زیر
مست، من و مست، یار، مست، کلاه و قبا
مست، می و جام می، مست، خُم و خانقا
مست، مرید و مراد، مست، غنیٓ و گدا
مست، هر آن زیر دست،مست، هر آن پادشا
دور خماری گذشت، نوبت مستان رسید

سال دگرگونه شد، آمده سال جدید
شاد شده عالمی، غصه شده ناپدید
هم نه بدیده کسی، هم نه کس این را شنید
چشم حسودان به دور، که این نتوانند دید
دوره ی وصل آمده هجر به پایان رسید

  • ما دوتا از شعرهای ارسالی شما را به شکل صحیح در دفتر شعرتون قرار دادیم. و بقیه اشعار رو حذف کردیم. لطفا بقیه اشعار رو به شکلی که عرض کردیم ارسال بفرمایید.
  • ضمنا همانطور که در صفحۀ دفتر شعر توضیح داده شده فقط ۱۰ قطعه از اشعار به صورت رایگان در دفتر شعر شما قرار میگیرد و برای ۱۰ شعر بعدی باید حق اشتراک پرداخت شود. لذا شما میتوانید ۸ قطعه دیگر برای ما ارسال کنید.

توضیح اینکه : لینک آبی رنگ زیر از این به بعد لینک دفتر شعر مجازی شماست که میتوانید آنرا در انواع شبکه های اجتماعی و سایتها منتشر کنید

دفتر شعر آقای رضا اکرمی
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_رضا_اکرمی

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۰۴
شاعر

خانم کبرا هاشمی

سلام
ترانه به جایی رسیدم به دست ما رسید در صورتیکه مایلید دفتر شعر مجازی برای شما ایجاد کنیم  اینجا کلیک کنید

توضیح اینکه : قلمتون در این ترانه بسیار توانمند ارزیابی شد ، شما میتونید بعد از ایجاد دفتر شعر در این سایت و داشتن حداقل ۵ قطعه ترانه در دفتر شعرتون در مرحلۀ بعد طبق قوانین فروش ترانه برای وارد کردن ترانه هاتون به بخش فروش ترانۀ ما اقدام کنید.
قوانین فروش ترانه

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۰۴
شاعر

آقای رضا اکرمی

سلام
شعرهاتون به دست ما رسید در صورتیکه مایلید دفتر شعر مجازی برای شما ایجاد کنیم  اینجا کلیک کنید
در صورت تمایل به ایجاد دفتر شعر ، بعد از انجام کارهایی که در صفحه مربوطه براتون توضیح داده شده ، لطفا شعرهاتون رو تک تک ارسال کنید نه به صورت گروهی.

ضعفهایی هم در کارهاتون دیده میشه که باید تلاش کنید کم کم بر طرف کنید
مثلا در شعر من روی تو را میخواهم که قالب شعری آن غزل است ، ردیف تو را میخواهم در نظر گرفته شده اما شعر قافیه ندارد .
گیسوی تو را میخواهم
دست تو را میخوام
وصل تو را میخواهم
باز تو را میخواهم
رنگهای قرمز باید هم قافیه باشند تا شعر درست شود.
و حتی در یک بیت خود ردیف را هم دچار مشکل کرده اید آینه را میخواهم

پیشنهاد میکنیم صفحۀ قالبهای شعر پارسی را در این سایت مطالعه بفرمایید اینجا کلیک کنید

و نیز برای پیدا کردن هم قافیه های مناسب اینجا کلیک کنید

البته این ضعف در شعر بعدی که ارسال کرده اید وجود ندارد و این بیانگر توانمدی شماست چندیست که گوش دل ما هیچ به ما نیست

سعی کنید برای اشعارتون اسامی کوتاه یک یا دو کلمه ای و نهایتا سه کلمه ای انتخاب کنید . زیرا در صورت ایجاد دفتر شعر در سایت تاثیر مناسبتری در بالا رفتن رنکینگ صفحه شما در موتورهای جستجوگر مانند گوگل دارد.

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۰۴
شاعر

خانم محبوبه بیاتی

سلام
ترانۀ من این حوالیم بی تو کار قشنگی شده
ولی بیت اولش خوب منظور رو نرسونده ، منظورتون اینه که خیال معشوق سقف خونۀ تنهایی رو کوچیک کرده … تشبیه مصرع اولتون خیلی خوبه برای خونۀ تنهایی من ولی مصرع دوم نتونسته مفهوم رو برسونه.
اصلاح کنید و مجدد بفرستید.

دفتر شعر خانم محبوبه بیاتی
http://www.majidfazeli.com/محبوبه_بیاتی

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۲/۰۱
شاعر

خانم سمیرا نیکخواه

سلام
ترانۀ ماه قلبم باش ، ایراد خاصی نداره.
اگر خواستید توی دفتر شعرتون قرار بگیره ضمن پرداخت حق اشتراک ، ترانه رو مجدد ارسال کنید و زیرش بنویسید که به دفتر شعرتون اضافه بشه

دفتر شعر خانم سمیرا نیکخواه
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_سمیرا_نیکخواه

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۱/۲۷
شاعر

آقای حاتم افضلی

سلام
ترانه تون به دست ما رسید در صورتیکه مایلید دفتر شعر مجازی برای شما ایجاد کنیم اینجا کلیک کنید

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۱/۲۴
شاعر

خانم محبوبه بیاتی

سلام
ترانۀ هم نفس کار قشنگی شده. بخصوص دو بیت اولش و همچنین ، این دو بیتش نمیدونه کسی وقتی که خورشید ……………… هر روز (کامل ننوشتیم که به بخش فروش منتقل بشه)

اما نیاز به اصلاح هم داره
البته ایرادهای ما از شما دیگه یه کم حرفه ای و سختگیرانه شده ، چون شما با سرعت زیادی در حال پیشرفت هستید و دیگه کوچکترین ایرادها هم نباید در کارهاتون دیده بشه.
ما شعر و ترانه های قوی رو برای کارشناسی به جناب فاضلی میدیم و نظرات ایشون رو اینجا مینویسیم مثل همین شعر شما.
طلوع شب چشمات رو اصلاح کنید ، شب با غروب آغاز میشه نه با طلوع ، البته در شعر اینجور تناقض ها رو گاهی میشه انجام داد (البته اونم باید خیلی استادانه باشه). اما در ترانه چون ما محاوره ای حرف میزنیم باید همه چیز قابل لمس و حقیقی باشه که مخاطب باهاش براحتی ارتباط برقرار کنه.
همچنین جای دیگه گفتید که فقط منم ….. صداتو نشسته رو تن …. بارون ، صدا جایی نمینشینه ، اگر هم بشه تشبیه نشستن رو به صدا ربط بدیم ، حالا مشکل اینجاست که قابل دیدن نیست.

اصلاح کنید و مجدد بفرستید.

دفتر شعر خانم محبوبه بیاتی
http://www.majidfazeli.com/محبوبه_بیاتی

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۱/۲۲
شاعر

خانم سمیرا نیکخواه

سلام
لطفا قبل از ارسال ترانه ها ، هر بند رو از بند دیگه جدا کنید. مثلا در ترانه عجب هوائیه که در دفتر شعر تون گذاشته شده ، بعضی جاهای متن ترانه پشت هم نوشته شده و گاهی تفکیک بندهای ترانه برای مخاطب قابل تشخیص نیست یا به اشتباه تفکیک میکنن.

عجب هواییه / من و تو و بارون / باز توی خیابون / عشق پر قلبامون / عالیه عالیه

عجب هواییه من و تو و بارون
باز توی خیابون
عشق پر قلبامون
عالیه عالیه

دفتر شعر خانم سمیرا نیکخواه
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_سمیرا_نیکخواه

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۱/۲۲
شاعر

آقای آرمان رضایی زاده

سلام
ترانه هاتون به دست ما رسید در صورتیکه مایلید دفتر شعر مجازی برای شما ایجاد کنیم اینجا کلیک کنید

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۱/۲۲
شاعر

خانم سمیرا نیکخواه

سلام
ترانه تویی وجود من به بخش فروش منتقل شد.
اگر ملودی روش گذاشتید و براتون مقدوره ، ملودیش رو برامون ارسال بفرمایید

دفتر شعر خانم سمیرا نیکخواه
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_سمیرا_نیکخواه

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۱/۲۲
شاعر

خانم محبوبه بیاتی

سلام
در ابتدای ترانۀ چشاتو رو منم بستی کلمات گفنه و سخته هم قافیه نیستند ، اصلاح و مجدد ارسال کنید.

دفتر شعر خانم محبوبه بیاتی
http://www.majidfazeli.com/محبوبه_بیاتی

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۱/۲۲
شاعر

خانم سمیرا نیکخواه

سلام و عرض ادب
در مورد ترانه تورو داشتن
در واقع همه دنیاس و مث رویاس فقط برای رعایت وزنی در شعر اینجوری نوشته شده در اصل همه دنیاست و مثل رویاست خونده میشه و در آخر ممنون میشم بگید کجای ترانه ایراد وزنی داره چون من وزن ترانه برام خیلی مهمه و خیلی رعایت وزنی رو در ترانه هام بکار میبرم و اگه یه جایی از ترانه ایراد وزنی خیلی جزئی داشته باشه خواننده میتونه با تحریر زدن و تند خوانی و کند خوانی وزن رو بپوشونه چون در بیشتر ترانه ها ما میبینیم که ایراد وزنی دارن ، چون بیشتر ترانه سراها وزن رو گوشی میدونن و اصلا با مفاعیل مفاعیل و فا علن و فاعلاتون موافق نیستن ولی من خیلی رعایت وزنی برام مهمه
بازم ممنون از سایت خوبتون

من به عنوان یک ترانه سرا که سالها فعالیت شعری دارم موضوع شعر و احساس و محتوای شعر و ارایه ها برام مهمه که مخاطب بتونه سری با ترانه ارتباط برقرار کنه

پاسخ کارشناسها

سلام
هنرمند عزیز در ترانه تو رو داشتن ،،، همه دنیاس یا مث رویاس مثال بود. موارد زیادی در شعر داشتیم که محاوره ای بود و مواردی هم داشتیم که کلاسیک بود. از موضوع تفاوت شعر و ترانه بگذریم ، چرا که بر حسب وظیفه توضیحات لازم رو عرض کردیم.

در مورد ایراد ریتم و وزن مطالبی که شما فرمودید صحیح است ، اما دقت بفرمایید که شما اینجا مجبورید یک متن بدون ملودی برای ما ارسال کنید و ما جهت بررسی ، با یک متن بدون آهنگ و ملودی روبرو هستیم و اگر از نظر وزن و ریتم کوچکترین مشکلی داشته باشه ، ضعف کار محسوب میشه. ممکنه شما روی یک ترانه ملودی گذاشته باشید که ضعفهای ریتم رو پوشش بده اما ما اون ملودی رو نمیدونیم. پس برای ارسال متن ، باید ترانه ای بفرستید که نیازی به کم و زیاد کردن با تحریر نداشته باشه.

از نظر احساس و محتوا :
هم حق با شماست و هم حق با ماست. شما تمام تلاشتون میکنید که مخاطب کارهاتون رو بپسنده ، حالا اگر کارشناسهای این سایت محتوا و احساس یک کارو نپسندن دلیل بر ضعف کار شما نیست. کارهای شما از نظر ما برای ورود به دفتر شعرتون مشکلی نداره اما برای ورود به بخش فروش سلیقه ما کمی متفاوت هست. شما میتونید از این سایت برای داشتن دفتر شعر مجازی بهره ببرید. (البته یکی از کارهاتون به بخش فروش رفته) و اگر باز هم کاری بنویسید که با سلیقه ما همخوانی داشته باشه به بخش فروش میره ، لذا خواهش ما  از همه ترانه سرایان عزیز اینه که برای انتقال کارهاشون به بخش فروش به مدیرای سایت اصرار نکنند. مدیرای سایت تمام کارهارو با دقت میخونن و اگر کاری قابلیت انتقال به بخش فروش رو داشته باشه همینجا اطلاع رسانی میکنن.

دفتر شعر خانم سمیرا نیکخواه
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_سمیرا_نیکخواه

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۱/۱۹
شاعر

خانم سمیرا نیکخواه

سلام
نقد و بررسی ترانه تو رو داشتن به خواسته شما
اولین نکته اینکه : کارهاتون یا باید شعر باشه یا ترانه ، وقتی شما در کاری مینویسید همه دنیاس یا مث رویاس این واژه ها یعنی ترانه یعنی محاوره ای حرف زدن. دیگه شما در این ترانه نمیتونید بگید مرا جانان تویی تو و … یا بر عکس اگر قصد شعر گفتن دارید نباید واژه های محاوره ای بکار ببرید که برخی جاها به ترانه تبدیل بشه.
البته با اینکه این کار صددرصد غلط هست و هیچکدوم از اساتید شعر و ترانه این کارو قبول ندارن ، ولی گاهی در برخی آهنگهای مشهور  هم دیده میشه که در یک شعر ، یک یا دو کلام محاوره ای بکار رفته و یا برعکس ، اما اونقدر استادانه انجام شده که گوش مخاطب عادی اصلا متوجه نمیشه ولی در مجموع به هیچ عنوان این کار درست و حرفه ای نیست.

این شعرتون مشکلات دیگه هم داره از جمله وزن و ریتم ، اما تا مورد اول درست نشه ، نمیشه درباره بقیه مشکلات بحث کرد. لطفا کارتون رو یا به صورت ترانه ارسال کنید یا شعر و تا زمانیکه این مشکل حل نشده ما در مقام نقد سازنده جهت پیشرفت شما مدام این مورد رو تذکر میدیم تا حل بشه و بعد میریم سراغ بقیه موارد.

ترانه بعدیتون اسم نداره
لطفا کارهاتونو با اسم در ابتدای شعر یا ترانه ارسال کنید
در این ترانه هم یک جاش نوشیند جانم که میشه گفت جونم و این کار کاملا تبدیل به ترانه میشه. اما چه جونم باشه و چه جانم با کارم هم قافیه نمیشن.
این ترانه اشکالات ردیف و قافیه داره.

دیونه توام
یاد توام
توام ردیف هست اما یاد و دیونه هم قافیه نیستن.

جان منو
دلو ببرو
قافیه نیستن و همپوشانی زیبایی نداره

اشکال محتوایی هم داریم
بد جور دلو باختی به واقع یعنی طرف مقابل دلو باخته اما با توجه به معنی مصرع قبل در این ترانه یعنی من دلو باختم که واژه نگاری دقیقا نتونسته منظور رو برسونه.

در مجموع هر دوتا شعر بالا حتی اگر اشکالاتی که عرض کردیم اصلاح بشه از نظر زیبایی و محتوا ، اونقدر قوی نیستن که وارد بخش فروش بشن.

دفتر شعر خانم سمیرا نیکخواه
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_سمیرا_نیکخواه

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۱/۱۶
شاعر

خانم محبوبه بیاتی

سلام
اگر موافقید اسم ترانۀ طعم سقوط رو به تنهایی من تغییر بدیم. چون اوایل ترانه جوری هست که مخاطب متوجه نمیشه ترانه سرا داره با تنهایی خودش حرف میزنه و این مشکل با تغییر نام حل میشه.
کارتون ایده جالبی داره.

دفتر شعر خانم محبوبه بیاتی
http://www.majidfazeli.com/محبوبه_بیاتی

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۱/۱۴
شاعر

آقای سینا مقدسی

سلام
ترانه تون به دست ما رسید در صورتیکه مایلید دفتر شعر مجازی برای شما ایجاد کنیم اینجا کلیک کنید

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۱/۱۴
شاعر

خانم سمیرا نیکخواه

سلام
نقد و بررسی ترانه آوار کردی رو سرم به خواسته شما

تقریبا تمام بیتهای ترانه مشکل وزن و ریتم داره.
قلم و بیان این ترانه در حدی قوی نیست که وارد بخش فروش بشه.

لطفا در خصوص پیام ۹۹/۰۱/۱۱، هر چه زودتر اقدام کنید که ترانه (اون دیونه) به بخش فروش منتقل بشه.

دفتر شعر خانم سمیرا نیکخواه
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_سمیرا_نیکخواه

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

۹۹/۰۱/۱۱
شاعر

خانم سمیرا نیکخواه

سلام
ترانه اون دیوونه جهت ورود به بخش فروش تایید شد.

  • لطفا تعهد نامه مربوط به بخش قوانین فروش ترانه رو بنویسید و برای ما ارسال کنید. بعد از ارسال تعهدنامه ترانه تون وارد بخش فروش میشه.
  • مصرع آخرش هنوز ایراد ریتم و وزن داره سعی کنید همون یک مصرع رو هرچه زودتر اصلاح و ارسال کنید.

در خصوص ترانه های قبلیتون :
در حد ترانه اون دیونه قوی نبودند که قابل انتقال به بخش فروش باشند.

ترانه آوار کردی رو سرم در اولین فرصت بررسی و اطلاعرسانی میشه.

دفتر شعر خانم سمیرا نیکخواه
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_سمیرا_نیکخواه

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

شاعر
خانم سمیرا نیکخواه

سلام
نقد و بررسی ترانه اون دیوونه به خواسته شما

قلمتون در این ترانه نسبت به کارهایی قبلا ارسال کردید بسیار قوی تر شده. و اگر بتونید اشکالات زیر رو اصلاح کنید قابلیت انتقال به بخش فروش رو پیدا میکنه.
– چهار مصرع اول عالیه فقط (چهار دیوار خسته) بهتره عوض بشه مثلا بشه چهاردیوار خونه . اگر هم منظورتون یک استعاره هست و خستگی رو به چهاردیواری ربط دادید این اتفاق خیلی ملموس نیست.
– از منه حیرون تا زیر بارون خیلی خوب طراحی شده و ملودی گذاری خوبی روش میشه انجام داد.
– در ادامه  زود بیادش کلمه بیادش بیش از حد محاوره ای شده. فقط کافیه بشه زود بیاد تاثیر چندانی در وزن نمیذاره و موقع خوندن با یه تحریر میشه پرش کرد.
– و مصرع آخر حتی با این حال خسته ایی که دارم از دوری وعشقش میسوزم .. این مصرع دو هجا نسبت به مصرع قبلیش بیشتر داره ، اینجور مواقع دوتا فرضیه هست یا اینکه شما کل ترانه رو بر اساس یک ملودی خاص (چه کاور و چه خودتون ملودی خلق کرده باشید) گفتید و این دو هجای اضافه هم با اون ملودی هماهنگه که در این صورت قابل قبوله و فرض دوم اینه که شما سهل انگاری کردید و وزن این مصرع رو با مصرع های قبلی هماهنگ نکردید. در کل مصرع آخر حتی اگر دو هجا هم ازش کم بشه یک نوع ضعف ریتمیک داره که با کل ترانه هماهنگ نیست.

پس از اصلاح موارد بالا مجدد ارسال کنید و درصورتیکه قصد انتقال به بخش فروش رو دارید قوانین فروش ترانه رو مطالعه بفرمایید

دفتر شعر خانم سمیرا نیکخواه
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_سمیرا_نیکخواه

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

شاعر
خانم مینا طالبی

سلام
سال نو مبارک

آخرین ترانه ای که ارسال کردید و مصرع اولش اینه به شاخه ی خیالِ دل نشستم بدون اسم ارسال شده. لطفا جهت انتقال شعر به دفتر شعرتون ، این ترانه رو مجدد همراه با اسمش ارسال کنید.

دفتر شعر خانم مینا طالبی
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_مینا_طالبی

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

شاعر
آقای محمد رضا ماشی

سلام
شعرهاتون به دست ما رسید در صورتیکه مایلید دفتر شعر مجازی برای شما ایجاد کنیم اینجا کلیک کنید

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

شاعر
خانم سمیرا نیکخواه

سلام
دفتر شعر شما ایجاد شد و به مرور زمان شعرهاتون به دفترتون اضافه خواهد شد. شما میتوانی لینک زیر را کپی کنید و جهت تبلیغ شعر و قلم خود آنرا در فضای مجازی منتشر کنید

لطفا هنگام ارسال اشعار به نکات زیر دقت بفرمایید
– اسمتان را در کادر مربوط به مشخصات بنویسید
– در ارسال هر قطعه شعر نیازی نیست شماره تماس بنویسید. شماره شما در سیستم ما ذخیره شده.
– اشعارتان را نام گذاری کنید و حتما هر قطعه را همراه با اسم آن ارسال بفرمایید. اشعاری که نام گذاری نشده باشند بررسی نمیشوند.  دو قطعه شعر زیر را نامگذاری کنید و مجدد ارسال کنید.

دفتر شعر خانم سمیرا نیکخواه
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_سمیرا_نیکخواه

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

شاعر
آقای محمد رضا احمدی کرمانشاه

سلام
شعر نمیشود دهمین شعری بود که با پرداخت حق اشتراک به دفتر شعرتان اضافه شد. جهت افزودن شعر پرستوی نگاه و شعرهای بعدی به دفتر شعرتان ، حق اشتراک پرداخت نمایید. توضیحات بیشتر

موفق باشید

لینک دفتر شعر آقای محمدرضا احمدی کرمانشاه
http://www.majidfazeli.com/دفترشعر_محمدرضا_احمدی_کرمانشاه

کارشناسی شعر و ترانه

شاعر
خانم محبوبه بیاتی

سلام
بابت ترانۀ خودت خواستی تبریک عرض میکنیم ، قلمتون ستودنیست ، حال و هوای بسیار خوبی داره و کلمات بسیار خوب کنار هم چیده شده اند.
به بخش فروش ترانه منتقل شد.

دفتر شعر خانم محبوبه بیاتی
http://www.majidfazeli.com/محبوبه_بیاتی

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

شاعر
آقای مهدی رشیدی

جناب رشیدی سلام
ما برای ایجاد دفتر شعر سخت گیری نمیکنیم . به این دلیل که فرصتی برای هنرمندان بوجود بیاید که بتوانند هنر خود را در فضا مجازی منتشر کنند و برای ادامه راه انگیزه بیشتری داشته باشند ..

اما برای ورود اشعار به بخش فروش سخت گیری ها بسیار زیاد است.

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

شاعر
آقای مهدی رشیدی

سلام
شعر و ترانه هاتون به دست ما رسید ، لطفا برای ایجاد دفتر شعر در سایت ما مدارک مشخص شده را ارسال بفرمایید. توضیحات بیشتر

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

شاعر
خانم مینا طالبی

سلام
۱۰ قطعه از اشعارتون به صورت رایگان در دفتر شعرتون قرار گرفت.
برای ۱۰ قطعه بعدی باید حق اشتراک را واریز نمایید و عکس فیش واریزی را به پیام رسانهایی که مشخص کرده ایم ارسال فرمایید. توضیحات بیشتر

در خصوص سوالی که پرسیدید
قطعا هر هنر و قلمی ارزشمند است ، اما ما برای وارد کردن شعر به بخش فروش سخت گیر هستیم. فعلا اشعار شما برای ورود به بخش فروش مورد تایید نیستند ، اما اگر در آینده کارهاتون قوی تر بشه این امکان وجود داره.

موفق باشید

لینک دفتر شعر خانم مینا طالبی
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_مینا_طالبی

کارشناسی شعر و ترانه

شاعر
خانم مینا طالبی

سلام
دفتر شعر ایجاد شد و اشعارتون طی روز های آینده به دفتر شما اضافه خواهد شد

لینک زیر لینک دفتر شعر شماست که میتوانید برای انتشار در همه فضاهای مجازی آنرا کپی و منتشر نمایید.
البته بهتر است بعد از اینکه حداقل ۱۰ قطعه شعر در آن قرار گرفت آنرا منتشر نمایید و دوستان را به مظالعه اشعار خود در فضای مجازی دعوت کنید.

موفق باشید

لینک دفتر شعر خانم مینا طالبی
http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_مینا_طالبی

کارشناسی شعر و ترانه

شاعر
خانم محبوبه بیاتی

سلام
لطفا شعر (اسم تو) رو مجدد برامون ارسال کنید ، متن شعر در بایگانی اشتباه ذخیره شده

موفق باشید

دفتر شعر خانوم محبوبه بیاتی
http://www.majidfazeli.com/محبوبه_بیاتی

کارشناسی شعر و ترانه

شاعر
آقای علی احمدی

سلام
شعرتون به دست ما رسید
در صورتیکه قصد دارید در این سایت دفتر شعر داشته باشید به این لینک مراجعه بفرمایید 

http://www.majidfazeli.com/دفترشعر

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

شاعر
آقای کیارن

سلام
شعرهاتون به دست ما رسید
در صورتیکه قصد دارید در این سایت دفتر شعر داشته باشید به این لینک مراجعه بفرمایید . اینجا کلیک کنید

لطفا موقع ارسال شعر مصرع ها رو با دکمه اینتر از هم جدا کنید تا به خط بعدی برود و از اسلش / برای جدا کردن استفاده نکنید.
شعرهاتون رو نام گذاری کنید و هر شعر رو با همراه با اسمش برای ما ارسال کنید
همچنین اسم کامل خودتون رو هم بنویسید

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

شاعر
خانم طیبه سنچولی دلیر

سلام
شعرهای شما و اسناد مربوط به ایجاد دفتر شعر به دست ما رسید و دفتر شما ایجاد شد.

نکات قابل توجه
لطفا شعرهاتون رو مجدد برای ما ارسال کنید و برای هرکدام نامی انتخاب کنید. شعری نام نداشته باشد قابل استفاده در سایت نیست
هنگام ارسال شعرها سعی کنید اصول نگارش رعایت شود و فاصله بین کلمات قرار داده شود ، زیرا ما بیشتر اوقات فرصت اصلاح متن را نداریم.
شما هنوز در اینستاگرام ما عضو نشده اید ، لطفا اقدام بفرمایید و در دایرکت اینستاگرام اطلاع بدهید
برای ورود به دفتر شعرتان روی این لینک http://www.majidfazeli.com/دفتر_شعر_طیبه_سنچولی_دلبر کلیک کنید.
برای داشتن این لینک جهت استفاده و انتشار در تمام فضاهای مجازی به آیدی https://sapp.ir/tarane.sora در سروش پیام بدهید.

موفق باشید

کارشناسی شعر و ترانه

شاعر
خانم محبوبه بیاتی

شعر : شبنم عشق
سلام
بابت سرودن این ترانۀ بسیار زیبا بهتون تبریک عرض میکنیم ، این ترانه با قیمت بالا در بخش فروش قرار خواهد گرفت.
ضمنا جهت اطلاع باید عرض کنیم که تا حالا چند نفر برای خرید ترانه های شما با ما تماس گرفتن اما هنوز هیچکدوم نهایی نشده.
پیشرفتتون ستودنی ست.

موفق باشید

دفتر شعر خانم محبوبه بیاتی
http://www.majidfazeli.com/محبوبه_بیاتی

کارشناسی شعر و ترانه

 

صفحۀ اول سایت
ارتباط مستقیم با مجید فاضلی
دریافت شعر و ترانه های شما

 

نقد شعر ، نقد شعر ، نقد شعر ، نقد شعر ، نقد شعر ، نقد شعر ، نقد شعر ، نقد شعر ، نقد شعر ، نقد شعر ، نقد شعر ، نقد شعر ، نقد شعر ، نقد شعر ، نقد شعر ، ترانه ، ترانه ، ترانه ، ترانه ، ترانه ، ترانه ، ترانه ، ترانه ، ترانه ، ترانه ، ترانه ، ترانه ، ترانه ، ترانه ، شب ، شب ، شب ، شب ، شب ، شب ، شب ، شب ، شب ، شب ، شب ، شب ، شب ، شب ، شب ، شب ، شب ، شب ، شب ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره ، جشنواره