دیاپازون چیست

منتشرشده توسط مجید فاضلی در تاریخ

دیاپازون چیست ؟

دیاپازون صدای ثابت و مشخصی تولید می کنه که این صدا در طول موج و فرکانسی مشخص و ثابته و یک معیار دقیق و درست به ما می ده تا هم صدا را بتونیم درست تشخیص بدیم و هم معیاری برای کوک کردن سازهای مختلف در اختیار نوازندگان  قرار می ده . این وسیله در اشکال و انواع مختلف وجود داره ( فلزی یا میله ای – بادی – الکترونیک ) ، که فعلا فقط نوع الکترونیکی و مدرنش برای ما کاربرد داره.

دیاپازون الکترونیک
این نوع دیاپازون ها صدای نت های مختلف رو دارن ، به این ترتیب که دستگاه جوری تنظیم شده تا نت های مختلف رو با نشون دادن اسم نت روی صفحه خودش به صدا در بیاره ، این نوع دیاپازون با باطری کار می کنه و معمولا بسیار دقیق و بی نقصه . همچنین این دستگاه دارای مترونوم هست که میتونید مترونومش رو روی میزان و ضربهای مختلف تنظیم کنید و با دقت بالا به تمرین موسیقی و نوازندگی بپردازید

در آموزش موسیقی و در کلاس گیتار دیاپازون بسیار مفید است

دیاپازون چیست

با اینکه این دستگاه کوچیک ، ارزون قیمته و برای خریدش نگرانی وجود نداره اما در حال حاضر با داشتن یک گوشی پیشرفته میتونید اپلیکیشن هایی رو نصب کنید که کار این دستگاه رو انجام میدن و نیازی به خریدش نیست. مثلا اپلیکیشن Guitar Tuna که برای آموزش گیتار بسیار کاربرد داره.

مطالب مرتبط : مترونوم چیست ؟

آموزش گیتار مجید فاضلی

اینستاگرامآموزش گیتار مجید فاضلی


مجید فاضلی

خواننده / ترانه سرا / آهنگساز

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آهنگ زنگ آخر
مجید فاضلی