معیارهای انتخاب شعر برای بانک ترانه

منتشرشده توسط مجید فاضلی در تاریخ

معیارهای انتخاب شعر و ترانه برای بانک ترانه

سلام و عرض ادب خدمت شما همراهان بانک ترانه

شعر و ترانه هایی برای ورود به بانک ترانه تایید میشن ، که از نظر ما تمام شرایط لازم برای تولید موسیقی رو داشته باشن. لذا فقط وزن و قافیۀ صحیح ملاک نیست. ما به مضمونِ ترانه جوری نگاه میکنیم که انگار یک آهنگ با این ترانه تولید شده ، حالا این ترانه با این مضمون و این نوع واژه نگاری ، چقدر میتونه با گوش شنوندۀ موسیقی امروز ارتباط برقرار کنه؟ در چه ژانری از موسیقی امروز دسته بندی میشه؟ چقدر با آهنگهای طراز اول موسیقی روز قابل رقابت هست؟
اینها مواردی هستن که علاوه بر موارد فنیِ شعر و ترانه ، سختگیرانه مورد بررسی قرار میگیرن.

سختگیرانه ؛ چون بحث پول وسط هست ، وقتی مشتری قرار هست بابت کالایی پول پرداخت کنه بحث مسئولیت به وجود میاد و اینجا مسئولیت بررسی کیفی کالا به عهده ماست.

به این دلایل هست که برخی از آثار ارسالی نظر ما رو جلب نمیکنن. البته ما هیچوقت مدعی نبودیم که اشتباه نمیکنیم. همیشه عرض میکنیم که ممکن هست در خصوص قلم و شعر یک هنرمند عزیز دچار اشتباه بشیم و شاید یک ترانه رو ما تایید نکنیم اما در آینده همون ترانه تبدیل به یک آهنگ خیلی خوب بشه.
لذا نظرات ما فقط برای همین سایت ، ملاک ارزیابی هست و مصرف داخلی داره. مراقب باشید ، عدم تایید ما و هیچ کس دیگری ، شما رو از ادامه مسیر ، دلسرد نکنه و از تلاشتون برای رسیدن به آرزوهاتون دست نکشید.

دفاتر شعر
برای ورود اشعار به دفاتر شعر ، خیلی سختگیری نمیکنیم. اصول اولیۀ شاعری رعایت شده باشه تایید میکنیم.

به امید موفقیت برای تک تک شما همراهان بانک ترانه
(مجید فاضلی)

دسته‌ها: شعر و ترانه

مجید فاضلی

خواننده / ترانه سرا / آهنگساز

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آهنگ دوره گرد